Yardım Merkezi
Adwords nasıl çalışır

Google Ad/Words Reklamları Nasıl Çalışır?

Google Adwords arama ağı reklamları,reklamlarınızın yayınlanması için seçmiş olduğunuz kelimeler doğrultusunda www.google.com.tr  arama sorgusu sonucunda yayınlanır.

Google Görüntülü Reklamlar,Google iş ortağı web siteleri üzerinden belirlediğiniz anahtar kelimeler de yayınlanır.

Sıralama 

Reklam Sıralaması formülü,reklamınızın görüntülendiği konum ve kulanmakata olduğunuz hedef belirleme bölümüne göre biraz farklılık gösterebilir yalnız tüm zamanlar teklifi ve kalite puanını bütünler.

Aşağıdaki bölümde Kalite Puanı konusunu daha açıklayıcı olarak anlatılmıştır;

Teklif Verme 

Teklifiniz ve Kalite Puanınız değişik kampanya sunumuna göre değişik çalışabilir.

Google ve arama iş ortaklarındaki belirlediğiniz anahtar kelimeyi reklama ilişkin teklifiniz, reklamınız her tıkladığınızda ödemek istediğiniz en yüksek fiyat olan maksimum tıklama başına maliyet teklifiniz olmalıdır. 

Google Görüntülü Reklam Ağı´nda bulunan ve bin gösterim başına maliyet (BGBM) teklifini kullanan yerleşim hedefli bir reklam söz konusuysa Kalite Puanınız açılış sayfanızın kalitesini ön plana alır.

Ödeme Tutarı 

Kalite Puanınıza ve TBM teklifinize göre değerlendire bileceğiniz en yararlı  konum için her zaman  düşük maliyeti ödersiniz. Bu maliyeti belirlemek  için Google, bir sonraki konumda gösterilen reklamın Reklam Sıralaması´na bakar ve sizi yalnızca bu reklamın Reklam Sıralaması´nı geçebilecek en düşük maliyete yönlendirir.
Alakalı Diğer İçerikler